Genel Bilgiler

    Sungurlu Meslek Yüksekokulumuz 2002-2003 eğitim öğretim yılında Gazi Üniversitesi bünyesinde Bilgisayar Teknolojileri ve Programcılığı (N.Ö.) ve İşletme (N.Ö.)  bölümleriyle toplamda 86 öğrenci ile Eğitim-Öğretime başlamıştır. Sungurlu Meslek Yüksekokulumuz “Uygarlığı aydınlatan bilgi güneşi” sloganıyla eğitim-öğretim yaşamına 17 Mart 2006 tarihinde (5467 Sayılı Kanun ile) kurulan Hitit Üniversitesi’ne bağlanmıştır.

2003 yılında İşletme (İ.Ö),

2004 yılında Bilgisayar Teknolojileri ve Programcılığı (İ.Ö.),

2008 yılında Çocuk Gelişimi (N.Ö.),

2009 yılında Sağlık Kurumları İşletmeciliği (N.Ö.),

2012 yılında Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama (N.Ö.),

2013 yılında Çocuk Gelişimi (İ.Ö.),

2016 yılında Fizyoterapi (N.Ö.),

2018 yılında Sosyal Hizmetler (N.Ö.) bölümleri açılmıştır.

Ayrıca, 2021 yılında Ortopedik Protez ve Ortez bölümümüz açılması konusunda gerekli onaylar açılmış olup önümüzdeki yıllarda bölümümüzün öğrenci alması planlanmaktadır.

   Yüksekokulumuzda 3 öğretim üyesi, 20 öğretim görevlisi olmak üzere 23 akademik personel bulunmaktadır. Yüksekokulumuzda 7 idari personel, 5 temizlik görevlisi ve 3 güvenlik görevlisi ile faaliyetlerine devam etmektedir

    Ulaşım

    Yüksekokulumuzun bulunduğu Sungurlu ilçemiz, Çorum ilimizin en büyük ilçesi olup, Ankara-Samsun Karayolu kenarında, Çorum’a 70 km, Ankara’ya 170 km mesafededir. Sungurlu’dan Çorum’a ve Ankara’ya günün her saatinde minibüs ve otobüs ile ulaşım imkânı mevcuttur. İstanbul’a günlük uçuşların sağlandığı Merzifon Havalimanı ilçemize 135 km uzaklıktadır. 

    Hitit Medeniyetinin ilk başkenti olan ve UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınan Hattuşa (Boğazkale), Sungurlu ilçemize yaklaşık 30 km mesafededir.

    Barınma

    İlçemizde Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait bir Kız ve bir Erkek Öğrenci Yurdu bulunmaktadır 2018-2019 Eğitim-Öğretim Kredi Yurtlar Kurumuna ait ilçemizde 332 kapasiteli kız ve 150 kapasiteli erkek yurtları bulunmaktadır. İlçemizde ayrıca özel sektöre ait kız öğrenci ve erkek öğrenci yurtları da bulunmaktadır.

    Burs/Kredi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun verdiği burslar ve krediler yanında Üniversitemiz de öğrencilerimize ders dışı vakitlerde kısmi zamanlı çalışma, ücretsiz yemek bursu gibi olanaklar sağlamaktadır.

HIZLI ERİŞİM

Twitter instagram Facebook